W 2023 roku, gdy nasze domy stają się coraz bardziej miejscami pracy i wypoczynku, istotne jest, aby móc delektować się doskonałą kawą bez konieczności opuszczania domowego zacisza. Rynek ekspresów do kawy rozwija się dynamicznie, proponując różnorodność urządzeń. Dla osób poszukujących najlepszego ekspresu ciśnieniowego na nadchodzący 2024 rok przygotowaliśmy szczegółowy ranking, który uwzględnia nowoczesne modele i ich funkcje.

Jura S8 Piano – synonim luksusu w twojej kuchni

W naszym rankingu najlepszych ekspresów ciśnieniowych do kawy, Jura musiała zająć wysoką pozycję. Jest wiele powodów, dla których warto wybrać właśnie te szwajcarskie ekspresy i są to przede wszystkim: gwarancja dobrego smaku, długowieczność sprzętu i niska awaryjność. Wszystkie modele tej firmy to dobre ekspresy do kawy, wyposażone między innymi w wydajne młynki o stalowych żarnach, Inteligentny System Wstępnego Zaparzania, Inteligentny System Wody, Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej i dwufazową technologię spieniania mleka dla uzyskania jeszcze lepszej pianki, oraz aplikację, przez którą możecie śledzić stan techniczny ekspresu, a także inne systemy, które poprawiają jakość zaparzanej kawy. 

Jura S8 Piano to więcej niż ekspres do kawy – to obietnica wyrafinowanego doświadczenia kawowego. Zaprojektowany z myślą o miłośnikach kawy, którzy nie chcą rezygnować z wygody, oferuje szereg zalet:

przygotowanie kaw mlecznych w Jurze E8

Innym popularnym wśród naszych klientów modelem jest  E8 Dark Inox EC, który oferuje szeroki wybór jeśli chodzi o kawy mleczne Oprócz tego posiada dyszę spieniającą do mleka i opcję programowania mocy kawy.

Bez względu na model są to jednak niezwykle intuicyjne i funkcjonalne urządzenia, z pomocą których z łatwością przygotujemy ulubioną kawę w domu. Ponadto prezentują się niezwykle elegancko i będą wyglądać świetnie w każdej kuchni. 

A teraz przejdźmy do kolejnego producenta w naszym rankingu ciśnieniowych ekspresów do kawy!

Ekspresy ciśnieniowe Melitta

Melittcie zawdzięczamy nie tylko wymyślenie papierowych filtrów do kawy, ale również ciśnieniowe ekspresy automatyczne w bardzo przystępnej cenie. Ekspresy ciśnieniowe Melitta wyposażone są w bardzo cichy młynek, regulację mocy kawy, automatyczny serwis i wygodną dyszę do spieniania mleka. Jedną z większych zalet ekspresów Melitty jest ich niewielki rozmiar, który pozwala na umieszczenie ekspresu nawet w najmniejszej kuchni. 

Jednym z najpopularniejszych modeli urządzeń Melitta, wybieranych przez naszych klientów, jest ekspres Melitta Purista Pure Black – to dobry ekspres do kawy z przystępnej półki cenowej o bardzo kompaktowych wymiarach i eleganckim wyglądzie, dzięki któremu możecie z łatwością przygotować kawy czarne. 

ekspres do kawy Melitta Purista Pure Black

Kolejnym często wybieranym modelem jest Melitta Avanza, który odpowiada na potrzebę picia dobrej kawy w domu w świetnej cenie. Z tym ekspresem przygotujecie zarówno espresso, jak i kawy mleczne

Innym często wybieranym modelem jest Melitta Barista T Smart<span style=”font-weight: 400;”>, która oferuje możliwość przygotowania 18 kawowych specjałów, zaprogramowanie własnego kawowego napoju oraz funkcję zarządzania za pomocą smartfona przy użyciu aplikacji. Nieco rozszerzoną wersją poprzedniego modelu jest Melitta Barista TS Smart, z którą przygotujecie aż 21 różnych kaw.

Melitta Barista T Smart rkspres ciśnieniowy

Ekspresy ciśnieniowe Nivona

Ekspresy ciśnieniowe Nivona to wyjątkowa pozycja na rynku. Ekspresy tej marki znajdziemy tylko w autoryzowanych sklepach, ponieważ Nivona obrała sobie za cel handel specjalistycznymi ekspresami do użytku domowego. Przede wszystkim, kupując ekspres Nivona, możecie mieć gwarancję odpowiedniego stosunku jakości do ceny.  Co otrzymujecie kupując Nivone? Ekspres ciśnieniowy, który posiada młynek zintegrowany z aplikacją Nivona interfejs, możliwość zaprogramowania własnego  kawowego napoju i wiele innych opcji, w tym automatyczne czyszczenie ekspresu. Samowystarczalny, prosty w obsłudze i oferujący świetną kawę. 

Najczęściej wybieranym ekspresem tej firmy jest Nivona CafeRomatica 769, z którą przygotujecie kawy mleczne i espresso, za pomocą tylko jednego przycisku. Oprócz tego zintegrowany z Bluetooth interfejs umożliwia sterowanie ekspresem za pomocą aplikacji oraz możliwość zaprogramowania własnej kawy

ekspres automatyczny nivona caferomantica

Jaki ekspres ciśnieniowy ostatecznie wybrać?

Niezależnie od tego, który ekspres ciśnieniowy z naszego rankingu wybierzecie – Jura, Melitta czy Nivona – żaden z nich z pewnością was nie rozczaruje. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne są naprawdę proste w użyciu, intuicyjne i niezawodne. Decydując się na ekspres ciśnieniowy zastanówcie się jednak przede wszystkim nad swoimi potrzebami i preferencjami smakowymi. Jeśli nigdy nie pijecie latte, tylko cappuccino, to może wybór bardziej rozbudowanego ekspresu nie będzie miał racji bytu? Najważniejsze jest to, żeby ekspres spełniał dobrze swoją rolę – dostarczając codziennej dawki kofeiny w takiej postaci, jaką lubicie najbardziej.

Tu znajdziesz oryginalny artykuł

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.