Już w sobotę 1 października cała branża kawowa będzie świętować Międzynarodowy Dzień Kawy, ustanowiony tego dnia przez 49 krajów zrzeszonych w organizacji ICO (International Coffee Organization). Jak zawsze, w Single Origin możecie spodziewać się wielu wspaniałości z tej okazji!

Polska, jako członek Unii Europejskiej również należy do ICO (które zrzesza 49 krajów, w tym całą Unię Europejską), tymczasem wciąż możemy zobaczyć w polskich mediach, że Dniem Kawy jest 29 września – nie jest to dla mnie zrozumiałe, ale co począć. Międzynarodowy Dzień Kawy wyznaczony przez ICO przypada co roku 1 października – i dla mnie stawiamy tutaj kropkę.

Więcej informacji o ICO znajdziecie w słowniku, ale warto wiedzieć, że ta organizacja istnieje od 1963 i zrzesza praktycznie wszystkich eksporterów i importerów kawy na świecie.

Międzynarodowy Dzień Kawy 2023 – hasło przewodnie

Tegoroczna edycja International Coffee Day przebiega pod hasłem bezpiecznej i zdrowej pracy na wszystkich ogniwach kawowego łańcucha.

Cieszcie się kawą – zmiany przed nami!

Ostatnie 2 lata, na czele ze słynnym mrozem w Brazylii w 2021 roku pokazały, jak nagle może zmienić się sytuacja na rynku kawy – je jakość i dostępność są zależne od bardzo wielu czynników. I choć człowiek ma wpływ niemalże na wszystkie, to zazwyczaj wpływ wywiera zdecydowanie negatywny.

Postępujące zmiany klimatyczne (nawiasem mówiąc, kiedy ostatnio pamiętacie 28 stopni w październiku…?), czynniki polityczne i geopolityczne, a także lokalne (i globalne) konflikty gospodarcze mogą sprawić, że zostaniemy od kawy po prostu odcięci i będzie ona dobrem luksusowym.

Dlatego tym bardziej warto cieszyć się dobrej jakości kawą, póki jest dostępna na wyciagnięcie ręki, wciąż za normalną cenę.

Niech Kawa będzie z Wami!

Tu znajdziesz oryginalny artykuł

O autorze

+ posts

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.